Hakkımızda

hakkımızda görseli

Görme engellileri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştiriyoruz. Herkes için erişilebilir bir dünya hayal ediyoruz.

Sadece iki kişi olarak (Cihat Ersin Aydın, Sadriye Görece) çıktığımız bu yolda, eşit ve engelsiz dünya hayalimize inanan BlindLook gönüllülerimiz, görme engelli kitlemiz ve partner markalarımızla büyümeye ve dünyayı değiştirmeye devam ediyoruz.

Icon

Neler yapıyoruz?

Blind Menu

EyeMenu

Restoranları ve restoran menülerini görme engellilerin erişimine açarak sosyal hayatı kitlemiz için daha ulaşılabilir kılıyoruz. BlindLook mobil uygulamamız üzerinden restoran tercihini yapan görme engelli kullanıcımız, körcül navigasyonumuz ile mekana özgürce ulaşıyor. Gittiği restoranda sesli dijital menümüzü kullanarak siparişini kimseye bağlı olmadan verebiliyor.

Eye Brand

EyeBrand

Görme engelli kitlemizin üretime ve tüketime aktif katılmasını istiyoruz. Partner markalarımızla birlikte kapsayıcılığı bir hediye olarak değil bir değer olarak görüyoruz. Marka logolarından alışveriş sepetimize eklediğimiz ürünlere, dijital hizmetlerden internette tıklanan tüm butonlara; uçtan uca bir erişilebilirlik köprüsü kuruyoruz ve markalarımızı Eye Brand rozetiyle taçlandırıyoruz.

Herkes için Erişilebilir Bir Dünya

Türkiye’den dünyaya açılan bir erişilebilirlik köprüsü olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.
Ülkemizdeki 1 milyon, dünyadaki 285 milyon görme engelliye eşit ve engelsiz bir hayat sağlamak için çalışıyoruz.

Icon

Ödüllerimiz

İTU BigBang
Sustainable Growth Program
İmece
Social Impact Award
Icon

Danışma Kurulumuz

Icon

Kurumsal Paydaşlarımız

Icon

Basında Biz