Hizmetlerimizi kullanmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.


İşbu Hizmet Koşulları (“Koşullar”, “Hizmet Koşulları”) BlindLook’unn(topluca, “BlindLook”) veya  işlettiği blindlook.com internetsitelerinin, uygulamalarının ve online hizmetlerinin (“Hizmet”, “Site”)kullanılmasını düzenlemektedir. Hizmetleri kullanmaya başlamadan önce

lütfen Hizmet Koşullarını dikkatle okuyunuz.


Hizmete erişim sağlamanız ve Hizmeti kullanabilmeniz işbu Koşulları kabulve onlara riayet etmenize bağlıdır. İşbu Koşullar Hizmete erişen veya Hizmeti kullanan tüm ziyaretçiler, kullanıcılar ve diğer kişiler için geçerlidir. Hizmete erişmek veya Hizmeti kullanmak suretiyle, işbu Koşullara tabi olmayı kabul etmiş oluyorsunuz. Koşulların herhangi bir

bölümüne katılmıyorsanız Hizmete erişemezsiniz.


BlindLook Hizmet Koşullarını kendi takdirine bağlı olarak ve önceden haber vermeksizin herhangi bir anda değiştirebilir. Hizmeti, sitede herhangi bir değişiklik yapıldıktan sonra kullanmanız yapılan değişiklikleri kabulettiğiniz anlamına gelmektedir. Dolayısıyla Hizmeti kullandığınız her seferde Koşulları incelemenizi tavsiye ediyoruz.


*Gizlilik ve Haberleşme*


BlindLook’un hesabınızla veya Hizmetlerle ilgili olarak size bazene-postayla veya başka bir iletişim yöntemiyle mesaj gönderebileceğini kabul ve tasdik ediyorsunuz. Kendi iletişim bilgilerinizi güncel tutmak sizin sorumluluğunuz altındadır. Aksi takdirde, mesajların mevcut e-posta adresinize gönderilmiş olduğu farz edilecektir. İletişim kurma amacı

pazarlama, reklam, tanıtım yapmak veya yasal tebligatta bulunmak olabilir.


Atıfta bulunulmak suretiyle işbu Sözleşmeye dahil edilmiş olan Gizlilik Politikasına bakınız.


*Hizmet Koşullarını Kabul Etme Ehliyeti*


18 yaşından büyük olduğunuzu ya da reşit olmamakla birlikte hukuken ebeveyn

hakimiyetinden/velayetten kurtulmuş bir kişi olduğunuzu, ve Hizmet Koşullarında yer alan maddeleri, hükümleri, yükümlülükleri, teyitleri, beyanları ve teminatları kabul etmek ve vermek ve Hizmet Koşullarına tabi olmak ve uymak için tam yetki ve ehliyete sahip olduğunuzu tasdik

ediyorsunuz.


Site reşit olmayan kişilere açık değildir. Reşit değilseniz lütfen Siteyi

kullanmayınız.


*Kullanımın ve Davranışların Kabul Edilebilir Olması*


Sunduğumuz Yazılım ve Hizmet yalnızca kişisel veya ticari amaçlarla kullanılabilir, söz konusu kullanımın ilgili tüm kanun, kural ve yönetmeliklere uygun olarak ve üçüncü şahısların hakları ihlal edilmeksizin gerçekleştirilmesi zorunludur. Hizmeti, işbu Hizmet Koşullarının izin vermediği herhangi bir amaçla veya herhangi bir şekilde kullanmayacağınızı

beyan, kabul ve taahhüt ediyorsunuz. Hizmetin sizin tarafınızdan kullanılmasının Koşullara uygun olmasını sağlamak ve Koşulların izin vermediği veya Koşullarda açıkça belirtilmeyen herhangi bir kullanımda bulunmak için BlindLook’un yazılı iznini önceden almak sizin sorumluluğunuz altındadır.


*Satın Alma İşlemleri*


Hizmet aracılığıyla sunulan herhangi bir ürünü veya hizmeti satın almayı arzu ediyorsanız (“Satın Alım”) Satın Alımınızla ilgili olarak, kredi kartınızın numarası, kredi kartınızın son kullanma tarihi, fatura adresiniz ve teslimat adresiniz dahil olmak fakat bu bilgilerle sınırlı olmamak üzere bazı bilgileri vermeniz sizden istenebilir.


Herhangi bir Satın Alımla bağlantılı olarak (i) herhangi bir kredi kartını (kartlarını) veya diğer ödeme aracını (araçlarını) kullanma hakkına kanunen sahip olduğunuzu ve (ii) verdiğiniz bilgilerin doğru, gerçek ve tam olduğunu beyan ve tasdik ediyorsunuz.


Söz konusu bilgileri vermek suretiyle, Satın Alımların tamamlanmasını kolaylaştırmak amacıyla bu bilgileri üçüncü şahıslara verme hakkını bize vermiş olursunuz.


Verdiğiniz siparişi; ürünün veya hizmetin temin edilebilirlik durumu, ürünün veya hizmetin tarifinin veya fiyatının hatalı olması, siparişinizin hatalı olması veya diğer nedenler dahil olmak fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, birtakım nedenlerle herhangi bir anda reddetme veya iptal etme hakkını saklı tutuyoruz.


Dolandırıcılıktan veya yetkisiz veya kanuna aykırı bir işlemin varlığından şüphelendiğimiz takdirde siparişinizi reddetme veya iptal etme hakkını saklı tutuyoruz.


*Kullanılabilirlik, Hatalar ve Yanlışlıklar*


Hizmet üzerinde sunduğumuz ürünleri ve hizmetleri sürekli güncelliyoruz. Hizmetimiz üzerinden temin edilebilecek ürünler veya hizmetler yanlış fiyatlandırılmış, hatalı tarif edilmiş veya kullanılamaz  durumda olabilir, ve Hizmet üzerinde yer alan bilgileri güncellemekte ve diğer web sitelerinde yayınlayacağımız reklamlarda gecikme yaşayabiliriz.


Fiyatlar, ürün görselleri, tanımlamalar, kullanılabilirlik ve hizmetler dahil olmak üzere hiçbir bilginin doğruluğunu veya tamlığını garanti edemeyiz ve etmiyoruz. Herhangi bir anda önceden haber vermeksizin bilgileri değiştirme veya güncelleme ve hataları, yanlışlıkları veya eksiklikleri düzeltme hakkını saklı tutuyoruz.


*Abonelikler*


Hizmetin bazı bölümleri abonelik (“Abonelik(ler)”) yöntemine göre ücretlendirilir. Ücret yinelenen belirli aralıklarla (“Fatura Dönemi”) peşin olarak sizden alınacaktır. Fatura Dönemleri bir Aboneliği satın alırken seçtiğiniz abonelik tipine göre ay veya yıl olarak belirlenir.


Her Fatura Döneminin sonunda Aboneliğiniz, sizin tarafınızdan veya BlindLook tarafından iptal edilmediği takdirde tamamen aynı koşullar altında otomatikman yenilenecektir. Aboneliğinizi marka paneinizden ya da BlindLook müşteri destek ekibiyle bağlantı kurmak

suretiyle iptal edebilirsiniz.


Aboneliğinize ait ödemeyi işleme koymak için kredi kartı dahil geçerli bir ödeme aracı gereklidir. Ad ve soyad, adres, ülke, posta kodu, telefon numarası ve geçerli ödeme aracı hakkındaki detaylar dahil olmak üzere ödeme için gerekli bilgileri tam ve doğru şekilde BlindLook’a vermeniz gerekmektedir. Bu ödeme bilgilerini vermek suretiyle, hesabınıza ait

birikmiş tüm Abonelik ücretlerini söz konusu ödeme araçlarından tahsil etme

yetkisini otomatikman BlindLook’a vermiş olursunuz.


Otomatik tahsilat herhangi bir sebeple başarısız olursa BlindLook faturada belirtilen fatura dönemine ait ödemenin tamamını belirli bir süre içerisinde manuel olarak yapmanız gerektiğini belirten elektronik bir fatura gönderecektir.


*Ücretsiz Deneme*


BlindLook tamamen kendi takdirine bağlı olarak sınırlı bir süre için deneme amaçlı ücretsiz Abonelik teklif edebilir (“Ücretsiz Deneme”).


Ücretsiz Denemeye kaydolmak için ödeme bilgilerinizi girmeniz istenebilir.


Ücretsiz Denemeye kaydolurken ödeme bilgilerinizi girdiğiniz takdirde BlindLook Ücretsiz Deneme sona erene kadar sizden ücret almayacaktır. Ücretsiz Deneme süresinin son günü, siz Aboneliğinizi iptal etmedikçe, seçtiğiniz Abonelik tipine uygulanan Abonelik ücretleri otomatikman size yansıtılacaktır.


BlindLook önceden haber vermeksizin herhangi bir anda (ii) Ücretsiz Deneme teklifinin şartlarını değiştirme veya (ii) Ücretsiz Deneme teklifini iptal etme hakkını saklı tutar.


*Ücrette Değişiklik Yapılması*


BlindLook tamamen kendi takdirine bağlı olarak Abonelik ücretini herhangi bir anda değiştirebilir. Abonelik ücretinde yapılan herhangi bir değişiklik o anda içinde bulunulan Fatura Döneminin bitiminde yürürlüğe girecektir.


BlindLook Abonelik ücretinde yapılan bir değişikliği, size değişiklik yürürlüğe girmeden önce Aboneliğinizi sonlandırma fırsatı vermek amacıyla, makul süre önceden size haber verecektir.


Abonelik ücretinde yapılan değişikliğin yürürlüğe girmesinden sonra Hizmeti kullanmayı sürdürmeniz yeni Abonelik ücretini ödemeyi kabul ettiğiniz anlamına gelir.
*Ters İbraz / Para İadesi Politikası*


BlindLook kanunen gerekli durumlar haricinde erken sözleşme iptali içinpara iadesi yapmayacaktır.


Hesabınızdan alınan miktarlara ilişkin herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle temas kurunuz. Bu miktarlar yanlışlıkla alınmış ise ilgili miktarı hesabınıza veya kredi kartınıza yatıracağız.


Geçerli olduğu tespit edilen bir kredi kartı ödemesine itiraz eden herhangi bir müşteri Hizmeti kullanma hakkından men edilecektir. Tüm vadesi geçmiş ücretler tahsilat birimine havale edilecektir. Tahsilat girişimlerimiz başarısız olduğu takdirde ödenmemiş borçlar ilgili tüm kredi raporlama kuruluşlarına bildirilecektir.


*İçerik*


Hizmetimiz size bazı bilgileri, metinleri, grafikleri, videoları ve diğermateryalleri (“İçerik”) yayınlama, bağlantı olarak yerleştirme, saklama,paylaşma ve başka yollarla bulundurma imkanı vermektedir. Söz konusuİçeriğin yasallığı, güvenilirliği ve uygunluğu dahil olmak üzere, Hizmetüzerinde yayınladığınız İçerikten siz sorumlusunuz.


Hizmet üzerinde İçerik yayınladığınız zaman, bize, o İçeriği, pazarlama veya tanıtım amacıyla, Hizmet üzerinde aracılığıyla kullanmak, değiştirmek, oynatmak, göstermek, çoğaltmak ve dağıtmak üzere yetki ve lisans vermiş oluyorsunuz. Hizmet üzerinde veya aracılığıyla sunduğunuz, yayınladığınız veya sergilediğiniz İçeriğe ilişkin tüm haklarınız size ait olarak kalır ve bu hakları korumak sizin sorumluluğunuzdur.


Aşağıdaki hususları beyan ve garanti ediyorsunuz: (i) İçerik sizindir (sizin mülkiyetiniz altındadır) veya İçeriği kullanma hakkına sahipsiniz ve İçerikle ilgili olarak, bize işbu Koşullarda öngörüldüğü üzere yetki ve lisans veriyorsunuz; ve (ii) İçeriğinizi Hizmet veya aracılığıyla yayınlamanız başka bir kişinin gizlilik haklarını, kişilik haklarını, telif

haklarını, sözleşme haklarını veya diğer herhangi bir hakkını ihlal etmemektedir.


Kanuna aykırı, rencide edici, tehditkar, karalayıcı, müstehcen veya başka bakımlardan sakıncalı olduğunu tespit ettiğimiz materyalleri içeren hesapları ve içeriği kaldırabiliriz, ancak bunu yapmakla yükümlü değiliz. Herhangi bir kişinin fikri mülkiyetini veya işbu Hizmet Koşullarını ihlal eden içeriği kaldıracağız ve ilgili hesabı feshedeceğiz. BlindLook

tarafından feshedilen hesap hangi sebeple olursa olsun yedeklenmeyecek ve sunucularımızdan derhal silinecektir.


*Hesaplar*


Bizde bir hesap açtığınız zaman daima tam, doğru ve güncel olan bilgileri bize vermek zorundasınız. Bunun yapılmaması işbu Koşulların ihlali anlamına gelmektedir ve Hizmet üzerindeki hesabınızın derhal iptal edilmesiyle sonuçlanacaktır.


Söz konusu şifre Hizmet veya bir üçüncü şahsın sağladığı hizmet için alınmış olsun,  Hizmete erişmek için kullandığınız şifrenin güvenliğinden ve şifrenizle yaptığınız tüm faaliyetlerden veya işlemlerden siz sorumlusunuz.


Şifrenizi hiçbir üçüncü şahsa vermemeyi kabul ediyorsunuz. Hesabınızla ilgili herhangi bir güvenlik ihlalini veya izinsiz kullanımı haber aldığınız anda bu konuyu derhal bize bildirmeniz gerekmektedir.


*Fikri Mülkiyet*


Hizmet ve Hizmetin orijinal içeriği (kullanıcıların sağladığı İçerikhariç), özellikleri ve işlevleri BlindLook’un ve BlindLook’a lisans veren kişilerin münhasır malıdır ve öyle kalacaktır. Hizmet, telif hakkı ve marka kanunlarıyla ve diğer kanunlarla korunmaktadır. BlindLook açıkça izin vermedikçe, söz konusu içeriğin konu olduğu aşağıda belirtilmiş olan

faaliyetlerde bulunmamayı kabul ediyorsunuz: satmak, lisans vermek,  kiraya vermek, değiştirmek, dağıtmak, kopyalamak, çoğaltmak, aktarmak, alenen sergilemek, alenen oynatmak, yayınlamak, uyarlamak, düzeltmek veya kendisinden işleme eser yaratmak.


Yukarıda belirtildiği üzere bu sitedeki herhangi bir materyalin veya

tasarım unsurunun BlindLook'un açık yazılı izni olmaksızın ticari amaçlarla

çoğaltılması, kopyalanması veya başkalarına dağıtılması kesinlikle

yasaktır. Bu iznin istenmesi konusunda bilgi almak için

info@blindlook.com adresinden bizimle bağlantı kurabilirsiniz.


*Logomuz*


Markamızı tanıtmak amacıyla tüm Uygulamalarda ve Hizmet içerisinde logomuzu

sergiliyoruz. Logomuzu değiştiremezsiniz veya silemezsiniz veya bunları yapmamızı bizden isteyemezsiniz.


*Diğer Web Sitelerine Bağlantılar*


Hizmetimizde, üçüncü şahısların, mülkiyeti veya kontrolü BlindLook’a ait olmayan web sitelerine veya hizmetlerine yönlendiren bağlantılar bulunabilir.


BlindLook üçüncü şahıslara ait herhangi bir web sitesinin veya hizmetin içeriği, gizlilik politikaları veya uygulamaları üzerinde kontrol sahibi değildir ve bu konularda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu tür web siteleri veya hizmetler üzerinde veya aracılığıyla sağlanan içeriğin, ürünlerin veya hizmetlerin kullanılmasından kaynaklanan veya kaynaklandığı iddia edilen veya bu içeriğe, ürünlere veya hizmetlere güvenilmesi

neticesinde ortaya çıkan veya ortaya çıktığı iddia edilen hiçbir zarar ziyandan BlindLook'un doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu veya yükümlü olmayacağını da kabul ve tasdik ediyorsunuz.


Ziyaret ettiğiniz, üçüncü şahıslara ait sitelerin veya hizmetlerin kullanım koşullarını ve gizlilik politikalarını okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.


*Fesih*


İşbu Koşulların sizin tarafınızdan ihlal edilmesini kapsamakla birlikte bununla sınırlı olmayan herhangi bir sebeple, hesabınızı önceden bildirimde bulunmadan veya sorumluluk altına girmeksizin feshedebilir veya askıya alabiliriz.


Fesih halinde, Hizmeti kullanma hakkınız derhal sona erecek ve hesabınızla

ilgili tüm verileri kaybedeceksiniz. Hesabınızı iptal etmek isterseniz, tek yapmanız gereken Hizmeti kullanmaya son vermektir.


*Sorumluluk Sınırlaması*


BlindLook ya da BlindLookun yönetim kurulu üyeleri, çalışanları, ortakları, temsilcileri, tedarikçileri veya iştirakleri, söz konusu zararların meydana gelme olasılığının bize bildirilmiş olup olmadığına bakılmaksızın, ve işbu Şartlarda söz konusu zararların karşılanması için

tanınmış olabilecek bir hukuki çarenin asıl amacı bakımından yetersiz olduğu tespit edilmiş olsa dahi; kar mahrumiyeti, veri kaybı, kullanım kaybı, itibar kaybı veya diğer manevi zararlar dahil olmak fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, (i) sizin Hizmete erişmeniz veya Hizmeti kullanmanızveya Hizmete erişememeniz veya Hizmeti kullanamamanız; (ii) herhangi bir

üçüncü şahsın Hizmet üzerinde sergilediği davranışlar veya bu üçüncü şahsın Hizmete koyduğu içerik; (iii) Hizmetten alınan herhangi bir içerik; ve (iv) yayınladığınız materyallere veya içeriklere izinsizce erişilmesi, bunların izinsiz kullanılması veya değiştirilmesi, neticesinde meydana gelen dolaylı, arızi, netice kabilinden doğan veya cezalandırıcı tazminat gerektiren zararlardan, yüklenebilecek sorumluluğun dayanağının teminat,

sözleşme, haksız fiil (ihmal dahil) veya başka bir hukuki ilke olmasına bakılmaksızın hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.


Bu sınırlama, doğduğu iddia edilen sorumluluğun dayanağının sözleşme, haksız fiil, ihmal, kusursuz sorumluluk veya başka bir ilke olmasına bakılmaksızın ve bu zararın meydana gelme olasılığı BlindLook’a bildirilmiş olsa dahi uygulanacaktır. Bazı yargı çevrelerinde arızi veya dolaylı zararlar söz konusu olduğunda sorumluluğun uygulanmamasına veya sınırlandırılmasına izin verilmediği için BlindLook'un bu yargı çevrelerinde taşıdığı sorumluluk kanunların imkan verdiği ölçüde sınırlandırılacaktır.


*Sorumluluğun Reddi*


Hizmeti, söz konusu kullanımdan doğabilecek riskler tamamen size ait olmak üzere kullanıyorsunuz. Hizmet “OLDUĞU GİBİ” ve “MEVCUT OLDUKÇA esasında sağlanmaktadır. Hizmet, ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk, ihlal yokluğu veya performans sürekliliği ile ilgili zımni garantiler dahil olmak fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla açık veya zımni hiçbir garanti verilmeksizin sağlanmaktadır.


BlindLook, onun bağlı ortaklıkları, iştirakleri ve lisans verenleri (a) Hizmetin kesintisiz, güvenli bir şekilde çalışacağını veya belirli bir anda veya yerde sağlanabileceğini; (b) herhangi bir hatanın veya eksikliğin düzeltileceğini; (c) Hizmetin virüsleri veya diğer zararlı unsurları

içermediğini; veya (d) Hizmeti kullandığınız takdirde gereksinimlerinizin

karşılanacağını, garanti etmemektedir.


*Uygulanacak Hukuk*


İşbu Koşullar Türkiye Cumhuriyeti devletinin kanunlarına tabidir ve bu kanunlara göre

yorumlanacaktır, o ülkedeki kanunlar ihtilafına dair kurallar dikkate alınmayacaktır. İşbu Hizmet Koşullarından doğabilecek herhangi bir ihtilafın Türkiye Cumhuriyeti devletinde yürütülecek bağlayıcı tahkim muamelesiyle çözülmesini kabul ediyorsunuz.


Bizim işbu Koşullarda yer alan bir hakkı kullanmamamız veya bir hükmü uygulatmamamız bu haklardan feragat ettiğimiz şeklinde değerlendirilmeyecektir. Bir mahkeme işbu Koşulların herhangi bir hükmünün geçersiz veya bağlayıcı olduğuna karar verirse, geri kalan hükümler

yürürlükte kalacaktır. İşbu Koşullar Hizmetimiz hakkında sizinle mutabık kaldığımız tüm hususları kapsamaktadır ve Hizmet konusunda sizinle daha önceden yapmış olabileceğimiz tüm sözleşmeleri iptal ederek onların yerine geçmektedir.


*Değişiklikler*


İşbu Koşullarda dilediğimiz anda, tamamen kendi takdirimiz doğrultusunda düzeltme veya değişiklik yapma hakkını saklı tutuyoruz. Yapılan bir değişiklik önemli ise, yeni koşulların yürürlüğe girmesinden en az 30 gün önce size bildirimde bulunmaya çalışacağız. Önemli bir değişikliğin neye karşılık geldiği tamamen kendi takdirimize göre belirlenecektir.


Söz konusu değişikliklerin yürürlüğe girmesinden sonra Hizmetimize erişmeye veya Hizmetimizi kullanmaya devam etmek suretiyle, yeni koşullara uymayı kabul etmiş olursunuz. Yeni koşulları kabul etmiyorsanız, Hizmeti kullanmaya lütfen son veriniz.


İşbu Sözleşme veya Gizlilik Politikası hakkında sorularınız varsa

info@blindlook.com adresinden BlindLook ile bağlantı kurabilirsiniz.