Hizmetlerimiz

Erişilebilir Menü: Bir restorandan mutlu ayrılmanın ilk adımı memnun kalacağınız siparişi vermektir. Doğru siparişin anahtarı ise menüye hakim olmaktan geçer. Görme engellilere tercih özgürlüğü sunmak, memnun kalacakları siparişleri vermelerini sağlamak, sipariş sürecindeki üçüncü kişileri aradan kaldırarak görmeyenleri bağımsız kılmak için erişilebilir menü çözümleri sunuyoruz. Mekandaki fiziksel menülere bağımlı kalmaksızın, sadece akıllı telefonlarını kullanarak onlara özgürce seçim yapıp sipariş verme imkanı sunuyoruz. Unutmayalım ki hizmet sektöründe müşteri deneyimi sunulan üründen çok daha kıymetlidir.

Erişilebilirlik Haritası: Tüm sosyal hayat etkileşim ve eğlence mekanlarının erişilebilirlik analizini yaparak bir rehber şeklinde engellilerin kullanımına sunduğumuz hizmetimizdir. Mekan seçimini engelsizleştirip, özgürleştirdiğimiz bu hizmetimizle hayatın her noktasında özgür bireyler hayal ediyoruz.

Körcül Yol Tarifleri: Ülkemizde bulunan 800.000 görme engellinin %64’ü tek başına evden çıkmaya cesaret edememektedir. Bu durumun gerekçeleri arasında..

Kaybolma korkusu

Navigasyon hizmetlerinin yetersiz oluşu

Toplum baskısı

Gidecek mekan seçme kaygısı gibi unsurlar yer almaktadır. BlindLook olarak benimsemiş olduğumuz “Bağımsızlaştırma ve Özgürleştirme” vizyonuyla çıktığımız bu yolda görme engellilere doğruluğundan şüphe duymayacakları bir yol tarifi, seyahat yönlendirme rehberi hazırlıyoruz.


Hizmetlerimiz görseli