Blog

Latest News
#SesOl Hareketi

#SesOl Hareketi
Karantina dönemini bir düşünün istiyoruz. Hiç kimse sürekli evde kalmaya katlanamadı.
Çünkü elimizde internetimiz ve televizyonumuz vardı, ve televizyonda sürekli iç karartan haberler, sosyal medyada bu da olmaz artık dedirten görüntüler, videolar…
Karantina biter bitmez hepimiz en güvenli şekilde kendimizi sokaklara attık. Kimimiz bir öğle yemeğinde bulduk sosyalleşmenin huzurunu,kimimiz bir sabah kahvesinde, kimimiz çay eşliğinde tatlı bir sohbette… 

Karantina bizleri evimize kapattı, sosyalleşmemizi engelledi evet. Peki  ya bizim engellediklerimiz?
Ya sırf şartları öyle dizayn ettiğimiz için sosyalleşmesini  engellediklerimiz? 

İşte şimdi onlardan bahsedeceğim size. Görme engelliler, bizim günün her saatine, her vaktine sığdırdığımız yeme içme buluşmalarında ne gibi engeller yaşıyorlar dersiniz?  Sizce biliyorlar mı köşedeki harika butik kahveciyi, ya da marketin karşısına açılan yeni pastaneden haberleri var mı dersiniz, ya da rahatça ulaşabiliyorlar mı sizce arkadaş grubumuzda favori olan o pub'a, ya da o muhteşem Çin restoranında menüyü rahatça okuyup sipariş verebiliyorlar mı dersiniz??? Ne yazık ki bunların hepsine hayır dediğinizi duyar gibiyim. Yok yok, hayır demeyin!
Çünkü BlindLook görme engelliyi dilediği restorana ulaştırırken, siparişini de sorunsuzca vermesini sağlıyor.
BlindLook, sosyalleşmenin önündeki engeller kalksın diye, navigasyonu da  konuşturuyor, restoran menüsünü de.
Eee! Tabi ki her şey eşitçe yaşayıp özgürce sosyalleşebilelim diye. 

BlindLook şimdi de tüm kurumsal şirketleri #SesOl'maya davet ediyor  çünkü BlindLook talep panosunda Ses bulmayı bekleyen yüzlerce restoran bulunuyor.


Nasıl mı ses olacaksınız?

Bu sorunun cevabı bir formu doldurmak kadar kolay.

Hayatınızın en anlamlı formunu doldurmaya hazırsanız, yüz binlerce görme engelliye ben de #SesOl'acağım diyorsanız sizi de şöyle alalım.


Ses Olmak için Tıkla


Yorum (12)

Yorum yaz

Related Posts