Blog

Latest News
BlindLook'un Kazandığı Ödüller

BlindLook'un Kazandığı Ödüller

Yeni bir girişim kurmak tutkuyla başlayan bir yolculuk aslında.Değiştirmek istenilen bir durum, tutkuyla sahiplenilen bir değer ve bu değerin etrafında şekillenen bir iş modeli.BlindLook olarak bizim tek tutkumuz herkes için erişilebilir dünya kurmak ve bu başladığımız günden beri böyle. İşte bu tutku bizi 1 yıl gibi kısa bir süre içinde birçok başarıya götürdü.Social Impact Award

Impact Hub tarafından 2019 yılında Türkiye’de ilk defa düzenlenen bir yarışmaydı. Erken aşama sosyal girişimleri hedefliyor olması bize çok ümit vermişti çünkü henüz yolun çok başındaydık. Bu yarışmanın kazananları arasında yer alıp BlindLook Herkes için Erişilebilir Dünya vizyonunu dünyaya anlatmak gerçekten çok değerliydi.
İmece

İmece 3. destek programının kazananları arasında yer almak hayal gibi görünüyordu. Yarışmaya ön kabul aldığımız günden itibaren tamamıyla bizi geliştirmeye odaklandı İmece ekibi. BlindLook’un ilk sunumu da orada çıktı diyebiliriz. Yol haritamızda İmece kesinlikle çok değerli bir durak oldu.


İTÜ Big Bang

İmece programının kazananları arasında yer almak bize Big Bang için ön eleme jürisinin kapısını araladı. Sonrası emek dolu, her adımında gelişim olan rüya gibi bir yolculuktu. İTÜ Çekirdek ilk ofisimiz oldu. Bıkmadan, usanmadan sabahlara kadar o masalarda çalıştık.

Yarıfinal sonrası yollarımız Anadolu Efes ile kesişti ve bir ödülden çok daha büyük bir bağ kurduk. BlindLook’u kendi alt kuruluşu, bizleri de ailenin bir parçası gibi sahiplendi Anadolu Efes.


HSBC Sustainable Growth Program

Bir ödülden çok bir öğreti yolculuğu bu program bizim için. Hack Quarters yol arkadaşımız oldu ve bizim gelişimimiz için en az biz kadar çalışıyorlar. HSBC de geleceğin sosyal bilinçle kurtarılabileceğini hepimize bir kez daha hatırlatmış oldu.

Ödül kazanmak bir girişim için en güzel duygulardan biri. Yeşerttiğiniz tutkuya inanan, dünyayı değiştirme vizyonunuza ortak olan kurumlardan ödül alıyor olmak çok daha değerli. Tabi ki en büyük başarı yarattığımız etkiyi büyütmek ve ülkemizden dünyaya açılan bir erişilebilirlik kapısı olmak. Biz bu tutkuyla çalışıyoruz, önce ülkemizi, sonra da dünyayı herkes için erişilebilir kılmak istiyoruz.


Yorum (12)

Yorum yaz

Related Posts